Nowy spot!

19.07.2017 r. w Kino Nowe Horyzonty odbyła się konferencja prasowa w sprawie nowego spotu wrocławskiego Schroniska pod tytułem: „Ty też możesz stać się superbohaterem”. Materiał ten powstał w ramach kolejnej współpracy pomiędzy Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, a MPK Wrocław. Inicjatorem projektu jest rzecznik prasowa wrocławskiego schroniska Aleksandra Cukier. Spot bezpłatnie zrealizowali Justyna Kacperska oraz Maciej Janik ze Studio filmowe YOTKA wraz ze współpracownikami. W projekt zaangażowanych było także wiele innych osób, którym należą się ogromne podziękowania.

Tym razem spot będzie wyświetlany nie tylko we wrocławskiej komunikacji miejskiej. Będziecie Państwo mogli go zobaczyć także w innym miejscu! Zorganizowanie w kinie Nowe Horyzonty konferencji połączonej z premierą nie było przypadkowe, gdyż filmik pojawi się dodatkowo w salach kinowych NH (dziękujemy!).

W spocie w główne role wcielili się psiak Drops oraz jego współwłaściciel – Arkadiusz Nowicki. Drops został adoptowany z wrocławskiego Schroniska, do którego wcześniej trzykrotnie wracał z powodu nieudanych adopcji. Nie radzono sobie z nim i zarzucano, że jest trudny i charakterny. Pewnego dnia trafił jednak na swoich ukochanych opiekunów, u których przebywa już od 2 lat i którzy już nie wyobrażają sobie życia bez niego.
Drops w dniu adopcji miał 9 lat i jest żywym przykładem na to, że adopcje starszych zwierząt ze schroniska są fantastyczne, potrzebne i udane. Starsze zwierzęta kochają tak samo, jak te młode, ale mają niestety dużo mniejsze szanse na adopcje.

Psiak profesjonalnie wcielił się w rolę bohatera spotu. Kojarzył Schronisko dobrze, więc nie był zestresowany pracą na planie. Przez częste zwroty z adopcji Drops „zadomowił się” w Schronisku i związał z wolontariuszką Olą, teraz rzecznikiem prasowym. Po w końcu udanej adopcji, wraz z nowymi właścicielami, wielokrotnie odwiedzał na Ślazowej 2 swoją byłą opiekunkę. To wszystko spowodowało, że wyprawa w to miejsce wiązała się dla niego z przygodą i przyjemnym spotkaniem.

Porównanie w spocie Arka do superbohatera jest symbolicznym zabiegiem, który ma pokazać, kim jest człowiek adoptujący zwierzę. Ratując czworonoga ze smutną przeszłością i dając mu piękną przyszłość stajemy się prawdziwymi bohaterami. Nie potrzeba do tego supermocy, a jedynie dobrego serca, otwartego na przyjęcie do rodziny nowego jej członka. Chcemy zachęcić tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad adopcją, by przyjechali i zostali superbohaterami – to takie proste, a tak bardzo potrzebne.

Aleksandra Cukier, rzecznik schroniska:

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu premiery nowego spotu. Tym razem chcieliśmy ująć w materiale bohaterstwo osób, które decydują się na przygarnięcie czworonoga ze schroniska. Nie chodzi nam o promocję adopcji jedynie naszych wrocławskich podopiecznych. Mamy nadzieję, że kampania przyczyni się do popularyzacji adopcji także w innych przytuliskach dla zwierząt. Dziękujemy twórcom spotu za wykonanie go i zaangażowanie w kampanię – po raz kolejny przekonałam się, że jest dużo kreatywnych i kochających zwierzęta osób chętnych, by pomagać”

Studio filmowe YOTKA przygotowało dwie wersje spotu – jedna z nich trafi na monitory wrocławskiej komunikacji miejskiej. Drugą wersję będziecie Państwo mogli oglądać przed filmami repertuarowymi w kinie Nowe Horyzonty od piątku (21.07.2017 r.) przez dwa tygodnie.

 

Zostaw komentarz

Komentarz

Podpis

E-mail

Strona internetowa

comments ( 2 )

  • ReplyJacek Cieśla 28 Lip 2017

    Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

    • Replyaleksandra 3 Sie 2017

      Postaramy się to poprawić 🙂