Baśka, Bari, Zig, Zag i Gwiazdeczka ( owieczki)

Basia jest u nas najdłużej – przywieziona przez pogotowie Schroniska z ulicy Lotniczej w listopadzie 2009 roku. Ma obecnie kilkanaście lat i jest już bardzo sędziwa. Jest trochę strachliwa . Pełni rolę mamuśki stadka owczego w Schronisku, wszystkie owce posłusznie za nią chodzą. Bari została znaleziona na  Osobowicach  w listopadzie 2013 roku wraz z drugą, bardzo starą owieczką Lolą, która już nie żyje. Obie były brzemienne . Lola urodziła bliźniaki Ziga  i Zaga , a Bari  urodziła piękną  brązowo białą  owieczkę – Gwiazdeczkę. Obecnie cała stadko mieszka w Schronisku. Są bardzo przyjazne, posłuszne, wesołe i przywiązane do swojego opiekuna.

Gold i Silver

Dwa bażanty złoty i srebrny. Gold  jest w Schronisku od lutego 2014 – trafił skrajnie wycieńczony. Cudem został uratowany i odkarmiony. Jest bardzo oswojony i przyjazny. Silver była przywieziona z interwencji w kwietniu 2014.Nadal jest trochę nieufna. Razem bardzo się przyjaźnią.

Jania – kurka

Znaleziona w mieście, chodziła sobie ulicami ( różnymi). Może komuś uciekła.

Zołza i Duffy

Dzikie kaczki, które wcale nie są dzikie. Są w Schronisku od sierpnia 2010 roku. Trafiły jako malutkie kaczuszki. Ich mama i rodzeństwo zginęli pod kołami samochodu. Próbowaliśmy je wypuszczać na wolność jednak nie radziły sobie  i  z rozpaczą goniły opiekuna i wskakiwały do samochodu. Są sympatyczne i bardzo rozmowne.

Balbinka gęś

Była znaleziona w październiku 2013, chodziła sobie po ulicach Wrocławia. Prawdopodobnie uciekła z „transportu”. Mieszka razem z owcami. Jest bardzo przyjazna, interesuje się wszystkim, kontaktowa i miła gąska, choć czasem potrafi syczeć i szczypać.