Przygotuj smycz i obrożę, bądź transporter dla kota (w zależności od tego, jakie chcesz adoptować zwierzę). Wybierz dzień, w którym będziesz miał dużo wolnego czasu i przyjedź do naszego Schroniska (ulica Ślazowa 2, Wrocław).

Podejdź do Biura Adopcji celem wypełnienia ankiety przedadopcyjnej, po czym przekaż ją Pracownikowi tam pracującemu. Przejdź się po Schronisku i wybierz zwierzę, które Cię zainteresuje. Zapisz numer boksu, w którym się znajduje (w przypadku psów), a o koty pytaj opiekunów Kociarni. Więcej informacji na temat konkretnych zwierząt uzyskasz w Biurze Adopcji (np. informacje o wieku, usposobieniu itd.).

Jeśli pies, którego wybrałeś, jest gotowy do adopcji – weź go na spacer przedadopcyjny. Zapoznaj się z nim i zdecyduj, czy jest to zwierzę, które chcesz wziąć do domu. Jeśli wybrałeś kota, to poproś pracownika o umieszczenie go w transporterze i przyjdź z nim do Biura Adopcji.

Z wybranym kotem bądź psem przyjdź do Biura Adopcji. Podpiszesz umowę adopcyjną, do której spisania potrzebny jest Twój dowód osobisty.

W przypadku adopcji psa należy uiścić datek w wysokości 35 zł.  Musisz mieć także własną smycz i obrożę, a w przypadku adopcji dużego psa także kaganiec.

W przypadku adopcji kota należy uiścić datek w wysokości 15 zł i także podpisać umowę adopcyjną. Trzeba mieć własny transporter, by bezpiecznie kota zabrać ze Schroniska.