
Viva to 2-letnia suczka rasy szpic miniaturowy. Została oddana z powodu powrotu właścicielki za granicę. W poprzednim domu była uważana za przemiłego psa, jednak traktowano ją głównie jak kruchą, cenną maskotkę – była noszona na rękach i izolowana od świata. To doprowadziło do zupełnego braku socjalizacji: Viva nigdy nie nauczyła się samodzielności ani radzenia sobie z codziennością.


Trafiając do schroniska, straciła swój bezpieczny świat i zareagowała ogromnym strachem. Bardzo boi się dotyku, broni się strasząc zębami. Opiekunka pracuje z suczką z wielką ostrożnością i mimo tego dopiero po pewnym czasie zdołała ją delikatnie pogłaskać. Na wybiegu Viva jest zupełnie zagubiona: nie chce chodzić, jakby nie wiedziała, co ma ze sobą zrobić.
Szukamy dla niej spokojnego, bardzo cierpliwego i świadomego domu, w którym nie będzie traktowana jak zabawka, tylko pełnoprawny pies. Viva potrzebuje przewodnika, który bez pośpiechu i bez presji, za to z wielką dozą zrozumienia, pomoże jej przezwyciężyć strach. To delikatny pies, który wymaga mądrej pracy, aby zyskać pewność siebie i po prostu nauczyć się funkcjonować. Nie znamy jej stosunku do dzieci i kotów, mamy jednak informacje, które mogą wskazywać na lęk separacyjny (głośne spacery).

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu
ul. Ślazowa 2
51-007 Wrocław
NIP 8992318978
KRS 0000154454
Znalezione bezdomne zwierzęta można do schroniska przywieźć przez całą dobę (ul. Ślazowa 2, Wrocław). Personel jest obecny na miejscu i zajmie się czworonogiem.
Między 8:00 a 22:00 kierowca pogotowia dla bezdomnych zwierząt może również odebrać na zgłoszenie znalezionego zwierzaka.
Uwaga! W godzinach nocnych kierowca pogotowia dla bezdomnych zwierząt wyjeżdża tylko po zwierzęta, które potrzebują natychmiastowej pomocy (ranne). Prosimy wtedy o kontakt z numerami: 71 362 56 74 lub 451 654 783